25 مارس
جامدادی چرمی – مدل های متنوع + الگو و آموزش ساخت
4.3 (86.67%) 12 votes

جامدادی چرمیل

در این صفحه ما الگوی دقیق و قابل پرینت + راهنمای ساخت جامدادی زیر را در اختیار شما قرار خواهیم داد؛ در صورتی که قصد مشاهده مدل های بیشتر جامدادی چرم را دارید بر روی نمایش مدل های متنوع جامدادی چرم کلیک کنید

جامدادی چرمیجامدادی چرمیمقدمه ای بر ساخت جامدادی چرمی :

 

در این قسمت ما آموزش گام به گام و کاملا جامع دوخت و الگوی جامدادی چرمی  زیر را در اختیار شما قرار میدهیم. این آموزش کاملا بر اساس مطالبی است که در این سایت در اختیار شما قرار گرفته و امیدواریم با توجه به زمان و دقت صرف شده برای تهیه این آموزش تصویری و کامل توسط تیم چرمیلند، مطالب برای شما مفید باشد.

 

 

آموزش دوخت جامدادی چرمی

برای ساخت این جامدادی چرمی شما نیاز به چرمی دارید که با تا کردن بتواند شکل خود را حفظ کند. اگر میخواهید در نهایت جامدادی چرمی شما همانند تصویر باشد و بتواند بصورت مکعبی شکل بگیرد، بسیار مهم است که از چرم نازک استفاده نکنید. استفاده از چرم گاوی (که بسیار نازک نباشند) برای این جا مدادی مناسب است.

به منظور سهولت کار شما، ما الگوی مورد نیاز این جامدادی چرمی را برای شما تهیه کردیم.

الگوی جامدادی چرمی

الگوی جامدادی چرمی

 

آشنایی و دانلود الگوی این محصول بصورت فایل قابل پرینت

الگوی جامدادی چرم

الگوی قابل پرینت چرمیلند

 

 

 

 

 • این الگو را با استفاده از خودکار مخصوص ، روی چرم رسم کنید و همانند تصویر برش بزنید.

 • درادامه لبه های راست و چپ کار را به وسیله سمبه سوراخ کنید( به شما پیشنهاد می کنیم دقیقا به همان تعداد که در الگو مشخص شده در چرم خود سوراخ ایجاد کنید).

در ادامه جای سوراخ های لبه هایی که زیپ شما قرار است به آن دوخته شود  را علامت گذاری و سپس با سمبه آن ها را سوراخ نمایید. ( علامت گذاری را با استفاده از خط کش های مخصوص انجام دهید و حد اکثر از سوراخ هایی با فاصله 3 میلیمتر استفاده کنید تا زیبایی کار شما حفظ شود.)

 • همانند تصویر زیر قسمت های مشخص شده را برش بزنید.

 • قسمت هایی که در الگو بصورت خط چین مشخص شده اند باید تا زده شوند به گونه ای که خط تای آن ها کاملا مشخص باشد.

( این مرحله باعث میشود جامدادی چرمی شما بصورت  مکعبی باشد لذا شکل نهایی جامدادی چرمی شما کاملا وابسته به این مرحله است و کاملا با دقت این مرحله ا انجام دهید.)

برای سهولت کار شما روشی برای  ایجاد خط تا روی چرم به شما نشان میدهیم:

 • در نهایت چرم برش خورده شما باید به این شکل در بیاید و خط تای شما بر روی آن کاملا مشخص باشد.

 • اگر زیپی خریداری کرده اید که سرزیپ آن قبلا بر روی آن نصب شده، به مرحله بعد بروید اما اگر سرزیپ و زیپ شما جدا هستند برای راهنمای اتصال آن ها به قسمت آموزش اتصال سرزیپ به زیپ مراجعه کنید.

( پیشنهاد ما این است که سرزیپ را بصورت جدا خریداری کرده و به زیپ خود متصل کنید. شما با این کار میتوانید زیپ هایی با طول های دلخواه داشته باشید و نهایت استفاده را از طول زیپ خریداری شد داشته باشید.)

 • در این قسمت شما باید یک طرف زیپ را به یکی از لبه های  جامدادی چرمی خود بدوزید. برای این کار ابتدا باید پشت لبه چرم را چسب زده و چند دقیقه منتظر باشید تا چسب آهن شما، چسبندگی خود را بدست آورد.

سپس زیپ را کاملا با دقت بچسبانید. ( توجه داشته باشید که زیپ را طوری بچسبانید که سر تا سر آن فاصله مساوی تا لبه چرم داشته باشد، به تصویر های زیر دقت کنید.)

 

 • پس از چسباندن یک طرف زیپ شروع به دوختن آن کنید.

 

دقت داشته باشید که در تمامی دوخت ها انتهای نخ را بسوزانید تا دوخت شما جدا نشود.

 

 • نوبت به آن رسیده که طرف دیگر زیپ را شروع به دوختن کنیم، اما به یاد داشته باشید زمانی که زیپ بسته میشود باید دو لبه کاملا در یک نقطه شروع شوند. پس دقت داشته باشید که لبه دوم زیپ کاملا در جای صحیح قرار گرفته و دوخته شود.

برای اینکه اطمینان داشته باشیم از قرار گیری صحیح زیپ در لبه دیگر چرم، پشت لبه را چسب زده و همانند تصویر زیپ را بسته و لبه چرم را طوری بر روی آن قرار میدهیم تا ابتدای دو لبه چرم کاملا روبروی هم قرار گیرند.

 • پس از پیدا کردن محل مناسب اتصال، زیپ را باز کنید و با دقت آن را به لبه چرم بدوزید. در آخر قسمت های اضافی زیپ ها را برش بزنید.

  

 • دو لبه کناری جامدادی چرمی را همانند تصویر زیر بدوزید. این کار را برای هر دو قسمت راست و چپ جامدادی انجام دهید.

 • لبه های باقی مانده را نیز همانند تصویر زیر بدوزید.

( شاید دشوار ترین قسمت دوخت این جامدادی چرمی در این بخش باشد، تنها به دلیل اینکه جای دست مناسبی وجود ندارن تا بتوان سوزن را از سوراخ ها عبور دهید.)

جامدادی چرمی شما در این مرحله تکمیل شده است.

بزودی آموزش محصولات بیشتری در چرمیلند قرار خواهد گرفت

منتظر نظرات شما هستیم

آدرس کانال چرمیلند

آدرس کانال چرمیلند

دیدگاه ها(01)

دیدگاه بگذارید